امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱

نمک آبرود نگین گردشگری دریای خزر

چالوس نیوز / ساسان شیخی / مجموعه تفریحی ، توریستی نمک آبرود چالوس به دلیل موقعیت ویژه گردشگری که دارد نقطه طلایی و نگین گردشگری دریای خزر از آن نام برده می شود.
نمک آبرود نگین گردشگری دریای خزر
شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۱:۴۹ |
کد خبر : ۱۹۳ |
چالوس

چالوس نیوز / ساسان شیخی / مجموعه تفریحی ، توریستی نمک آبرود چالوس به دلیل موقعیت ویژه گردشگری که دارد نقطه طلایی و نگین گردشگری دریای خزر از آن نام برده می شود.
شهرک جدید نمک‌آبرود که در دوازده‌کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد.
حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌کوه البرز) تشکیل داده‌است. وجود پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبیِ ۲۰۰ هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده‌است. ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصریِ فوق‌العاده واقع شده‌است.
نمک آبرود به دو بخش توریستی و مسکونی تقسیم شده‌است. بخش مسکونی در ۸ محله برای جمعیتی توریستی تا یکصد هزار نفر طراحی شده‌است و معابر ورودی محلات مسکونی از سایر نقاط شهرک جدا شده‌است. بخش توریستی امکانات تفریحی فراوانی دارد مانند تله کابین خط ۱ و ۲ - سورتمه - کارتینگ - پارک ماجراجویی - شهر بازی - زیپ لاین - شیر دریایی - باشگاه تیراندازی - موتور ۴ چرخ و غیره می باشد.
برنامه ریزی که براساس متد روز و استانداردهای جهانی برای تشکیل یک شهر توریستی به معنای واقعی آن باشد.
خوشبختانه این مهم با حضور مهندس ربیع پور به خوبی در نمک آبرود شکل گرفته تا جای که امروز دنیا نمک آبرود را به عنوان یک برند گردشگری می شناسد و هرتوریستی پای به سرزمین ایران عزیز می گذارد بی درنگ نمک آبرود را به عنوان یکی از مناطقی که قرار است در سفر خود به ایران بازدید کند را دردفترچه خود یادداشت کرده است .
يکي از فعاليت هاي عمراني – گردشگري شرکت عمران مسکن شمال در شهرستان چالوس اجراي بزرگترين و زيباترين پارک آبي خاورميانه است که از پيشرفت فيزيکي خوبي برخوردار بوده و عمليات اجرايي آن با شتاب در حال انجام است.
باشگاه ساحلی نمک آبرود بعد از افتتاح تنها باشگاه ساحلی مدرن حاشیه دریای خزر خواهد بود که قطعا به عنوان قطب جدید گردشگری حاشیه دریای خزر معرفی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن شمال گفت: با برنامه ها و اقداماتی که شرکت عمران و مسکن شمال در دست اقدام دارد در آینده  نمک آبرود نقطه طلایی گردشگری در دریای خزر می شود.
دکتر حمیدرضا ربیع پور داشت: در حوزه گردشگری و جذب توریست اقدامات بسیار خوبی در نمک آبرود صورت گرفته تا همزمان با تحول گردشگری روز حرکت کنیم.
وی ادامه داد: برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش تفریحی توریستی نمک آبرود همراه با استاندارد های روز گردشگری جهان انجام می شود و همواره سعی می کنیم برای سلیقه های مختلف بتوانیم در حوزه گردشگری حرفی برای گفتن داشته باشیم.
ربیع پور بیان داشت: وجود ساحل،جنگل و کوه موجب شده این شهرک توریستی بعنوان مرکز گردشگری تفاوت زیادی با دیگر مراکز گردشگری ایران و حتی بسیاری از کشورها داشته باشد و وجود دو خط تله کابین از امتیازات ویژه نمک آبرود محسوب می شود.
مدیرعامل عمران و مسکن شمال بیان داشت: یکی از پروژه های مهم گردشگری این مجموعه که با بهره برداری آن نقطه طلایی گردشگری در حاشیه دریای خزر می شود مجموعه باشگاه ساحلی است که با استانداردهای روز دنیا در حال احداث است.
وی گفت: قطعا با راه اندازی این باشگاه که در منطقه ساحلی مجموعه نمک آبرود به بهره برداری می رسد جذب و حضور گردشگران داخلی و خارجی در این مجموعه چند برابر می شود.
ربیع پور تاکید کرد: در برنامه ریزی های حوزه گردشگری همواره سعی کردیم الویت برنامه ها مبنی بر رضایتمندی گردشگران باشد تا بتوانیم در این حوزه اقدامات مناسبی را انجام دهیم.
مدیرعامل عمران و مسکن شمال گفت: مجموعه نمک آبرود جذابیت های خاص خود در حوزه گردشگری را دارد و در تمامی فصول سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی هستیم.
وی در ادامه داد: در طول سال میزبان بسیاری از گردشگران خارجی در این مجموعه هستیم که خوشبختانه با فعالیت های خوبی که صورت گرفته همان گردشگران بهترین مبلغ برای مجموعه نمک آبرود در کشورهای دیگر محسوب می شوند.
ربیع پور اذعان داشت: این مجموعه این آمادگی را دارد که میزبان همایش ها و اجلاسیه های مهم حوزه گردشگری در عرصه بین المللی باشد تا بتوانیم در گردشگری بین المللی با کشورهای دیگر تبادل داشته باشیم.
وی بیان داشت: امروز نمک آبرود به عنوان یک مجموعه تفریحی توریستی در بسیاری از بنگاههای گردشگری دنیا مطرح و به گردشگرانی که به ایران سفر می کنند پیشنهاد می شود و در خاور میانه تنها مجموعه ای به شمار می رویم که دو خط تله کابین همزمان قرار دارد.
وی بیان داشت: بزرگ ترین و مجهزترین باشگاه ساحلی کشور واقع در ساحل نمک آبرود با ۱۷۵۰۰ متر زیربنا و اسکله تفریحی در حال ساخت که در بهار ۱۳۹۸ به بهره برداری خواهد رسید .
ربیع پور بیان داشت: باشگاه ساحلی طرحی نو وزیبا بوده که در کشور بی نظیر است و قطعا با بهره برداری از آن شاهد استقبال عموم مردم ایران اسلامی خواهیم بود.
وی گفت: در بخش جذب توریست نیز برنامه ریزی های خوبی در مجموعه نمک آبرود انجام دادیم تا میزبانی شایسته برای مسافران باشیم و در آینده ای نزدیک 3 دستگاه بازی جدید از کشور آلمان وارد می کنیم که قطعا در جذب توریست تاثیرگذار خواهد بود.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن شمال افزود: نوع طراحی باشگاه ساحلی نمک آبرود چالوس در خاور میانه بی نظیر است و با افتتاح این باشگاه ساحلی قطب گردشگری دریایی خواهیم شد.
حمیدرضا ربیع پور بیان داشت: مجتمع تفريحي ساحلي (باشگاه ساحلي)نمك آبرود توسط شركت عمران مسكن شمال در مساحت74000 متر مربع احداث می شود كه شامل17500 متر مربع فضاي تجاری و ورزشی است.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن شمال اظهار داشت: 10000 متر مربع پارکینگ در دو بخش زير سطح و رويه به جهت جلوگيري از تخريب و حفظ محيط زيست در این پروژه طراحی شده است.
وی بیان داشت: باشگاه ساحلی نمک آبرود دارای دو بخش مردانه و زنانه است که هر کدام امکانات و تجهیزات خاص خود را دارند که استخرهاي تفریحی مسقف  هر كدام به مساحت 300 متر مربع و استخر فضای باز هر كدام به مساحت حدودا 1000 متر مربع كه در بخش بانوان،ساختمان اصلي  بخش بانوان واستخر ها با احداث يك سازه محرميت از بقيه فضاها مجزا خواهد شد.
ربیع پور تاکید کرد: این باشگاه ورزشی دارای سالن اسپا،حمام ترکی،حمام مغربی،سالن بدنسازی،سالن ایروبیک،کافی شاپ، و امکانات بخش خانوادگی اعم از رستوران،فوت کورت،بازارچه،اتاق بازي كودكان،سالن سرگرمي وسينما چند بعدي می باشد.
وی گفت: آبنماي موزيكال،جت اسكي،جت بورد،قايقهاي تفريحي و... از دیگر امکانات و تجهیزات پیش بینی شده در این باشگاه ساحلی می باشد.
مدیرعامل عمران و مسکن شمال بیان داشت: در برنامه ریزی های صورت گرفته این شرکت چنین طرحی در شهرهای بابلسر و رامسر نیز در دستور کار قرار دارد تاجرایی شود که در شهرستان بابلسر با حجم کمتر طراحی نقشه ها در حال انجام می باشد.
وی گفت: تمام تلاش مجموعه بر این است تا زودتر از تقویم پیش بینی شده این باشگاه ساحلی به بهره برداری برسد تا در اختیار مردم قرار گیرند تا بهترین خدمات را به آنها ارایه دهیم.
ربیع پور تاکید : سازمان عمران و مسکن شمال در حوزه گردشگری و جذب توریست اقدامات بسیار خوبی را در مجموعه نمک آبرود فراهم کرده است و هر ساله در ایام نوروز و تابستان میزبان بیشترین گردشگر و توریست در بین مجموعه های تفریحی و توریستی در سطح کشور می باشد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن شمال بیان داشت: مجموعه نمک آبرود تنها مجموعه تفریحی ، توریستی در خاورمیانه می باشد که دارای دو خط تله کابین بوده تا بتواند خدمات مطلوب تر و ویژه ای به گردشگران ارایه نماید.
وی بیان داشت: امروز نمک آبرود به عنوان یک مجموعه تفریحی توریستی در بسیاری از بنگاههای گردشگری دنیا مطرح و به گردشگرانی که به ایران سفر می کنند پیشنهاد می شود و در خاور میانه تنها مجموعه ای به شمار می رویم که دو خط تله کابین همزمان قرار دارد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن شمال گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و بهره برداری از پروژه های در دست اقدام، در آینده نمک آبرود نقطه طلایی گردشگری در دریای خزر می شود.
وی ادامه داد: برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش تفریحی توریستی نمک آبرود همراه با استاندارد های روز گردشگری جهان انجام می شود و همواره سعی می کنیم برای سلیقه های مختلف بتوانیم در حوزه گردشگری حرفی برای گفتن داشته باشیم.


معاون همکاری های بین المللی استاندار ولگاگراد روسیه:
نمک آبرود یک مجموعه گردشگری فوق العاده است
معاون همکاری های بین المللی استاندار ولگاگراد روسیه گفت: نمک آبرود یک مجموعه گردشگری فوق العاده است که به نظر می رسد مرکز گردشگری درای خزر باید از او نام برد.
ولادیمیر شکارین در بازدید از مجموعه تفریحی توریستی نمک آبرود چالوس به همراه یک هیات اقتصادی اظهار داشت: نمک آبرود چالوس بعنوان یک مجموعه تفریحی ، توریستی برای گردشگران شهرت جهانی دارد.
وی گفت: نمک آبرود چالوس واقعا زیبا است و من تعریف این مجموعه گردشگری را زیاد شنیدم اما امروز از نزدیک دیدم که این مجموعه نگین گردشگری ایران محسوب می شود.
وی بیان داشت: استان مازندران در حوزه گردشگری برای جذب توریست منابع خیلی خوبی دارد و جذب گردشگری در استان مازندران به خوبی تعریف شده است.
معاون همکاری های بین المللی استاندار ولگاگراد روسیه گفت: از نظر خط ساحلی مشترکاتی بین ایران و روسیه  وجود دارد و هر دو کشور به دلیل ساشتن خط ساحلی یکی از امتیازات جذب گردشگر را دارند.
وی بیان داشت: امروز که در نمک آبرود حضور یافتم واقعا زیبایی های خاصی در این شهرک دیدم و تلاش های خوبی برای جذب گردشگر مخصوصا توریست خارجی شده است.
وی تاکید کرد: امکانات و تجهیزات تفریحی و گردشگری خیلی خوبی در مجموعه نمک آبرود فراهم شده است و به نظرم هر فردی وارد این مجموعه می شود با زیباترین خاطرات آن را ترک می کند که این اقدامات خوب توسط مدیران آن قابل ستایش و قدردانی است.
وی گفت: یکی از نکات جالب مجموعه نمک آبرود تسهیلاتی است که برای گردشگران خارجی تدارک دیده شد و این نشان دهنده شخصیت بین المللی مجموعه گردشگری نمک آبرود است که قطعا در جذب توریت خارجی تاثیرگذار است.
معاون همکاری های بین المللی استاندار ولگاگراد روسیه تاکید کرد: مجموعه تفریحی توریستی نمک آبرود یک الگو گردشگری برای دیگر کشورها است که می توانند مانند آن برای جذب توریست تلاش کنند و تغییر شرایط آب و هوایی در دو نقطه این مجموعه نشان از موقعیت جغرافیایی بکر آن دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید