pakan1

امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵
رئیس کل دادگستری مازندران:

۱۸۰ زندانی مهریه در زندان های مازندران به سر می برند

چالوس نیوز | رئیس کل دادگستری مازندران، اطاله دادرسی را از مشکلات و گلایه های مردم استان بیان کرد و گفت: متاسفانه ۱۸۰ نفر به دلیل عدم توان پرداخت مهریه در زندان های استان بسر می برند.
۱۸۰ زندانی مهریه در زندان های مازندران به سر می برند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۰:۳۳ |
کد خبر : ۲۸۰ |
مازندران

خبرنگار: تارا هاشمی

حجت الاسلام محمد صادق اکبری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان رامسر گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضائی کشور تاکید کرد که قوه قضائیه باید دو ویژگی سلامت و کار آمدی را در سرلوحه کار خود قرار داده و به دور از هر گونه فساد باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی برای تحقق بخشیدن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب خود را به سلاح تقوی مسلح کند افزود: در مسند قضاوت حب، بغض و کینه راه ندارد و سلامت را از هر جهت خواهیم داشت.

حجت الاسلام اکبری گفت: در دستگاه قضائی سلامت به تنهایی کفایت نمی‌کند و کارآمدی لازم است که نیازمند عزم جدی و کار جهادی است تا مسئولان با رعایت همه شرایط و جوانب به خوبی آن را انجام دهند و دستگاه قضائی به رتبه‌های بالاتر دست یابد.

وی افزود: قضاوت تعطیلی ندارد و باید کار آمدی دادگستری را ارتقا بخشیم که لازمه آن کار و همت بیشتر در خدمت رسانی به مردم است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: در دستگاه قضائی کشور و استان قضات شریف و کارمندان بیش از وقت اداری تلاش می‌کنند و در فوریت‌های قضائی در عصر، شب و روزهای تعطیل قضات کشیک مشغول به کار هستند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به اینکه اطاله دادرسی مورد گلایه مردم استان مازندران است و مفاسد و نارضایتی به دنبال دارد گفت: تأخیر در اجرای عدالت و حق روا نیست و سبب رواج پارتی بازی می‌شود از این رو قضات با عزم جدی و وقت بیشتر نسبت به کاهش موجودی شعب، افزایش رسیدگی‌ها و کاهش ورودی پرونده‌ها تلاش کنند.

حجت الاسلام اکبری با تاکید بر تغییر رویه کار در دادگستری گفت: قضات در عرصه‌های منابع طبیعی، محیط زیست، جنگل، دریا، رودخانه و سواحل به هیچ وجه مجال برای تعدی و تجاوز ندهند و قاطعانه برخورد کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه نباید یک سانت از منابع طبیعی به تصرف مردم دربیاید و یک درخت بدون ضابطه قطع شود تصریح کرد: جهاد کشاورزی و دهیاران اجازه تغییر کاربری غیر قانونی را ندهند.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به دستگیری برخی مدیران در شهرستان رامسر گفت: پرونده رشوه خواری افرادی توسط سربازان گمنام امام زمان مطرح شده است و افراد شاخصی برای سفارش در رسیدگی پرونده این افراد زنگ می‌زدند که دادستان استان محکم جلوی آنها ایستادگی کرد.

وی با اشاره به اینکه محکومان مالی مهریه نباید زندانی شوند گفت: متأسفانه ۱۸۰ نفر در استان مازندران به دلیل عدم پرداخت مهریه زندانی هستند که باید آزاد شوند و قانون اجازه داده به جای زندان مجازات دیگری در نظر گرفته شود.

در این مراسم مرتضی کاردان به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان رامسر معارفه شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید