امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
معاون عمرانی استاندار مازندران:

چهار هزار سیل زده مازندران به خانه هایشان برگشتند

چالوس نیوز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که تاکنون کار ترمیم و بازسازی چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در استان پایان یافته و خانواده های مالک به خانه هایشان بازگشته اند.
چهار هزار سیل زده مازندران به خانه هایشان برگشتند
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۰۱:۵۷ |
کد خبر : ۲۲۶ |
مازندران

مهدی رازجویان افزود: برابر وعده‌های داده شده توسط استاندار به رییس جمهوری و برنامه زمان بندی اعلام شده، اولین واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل زده استان هم طی روزهای آیندده طی مراسمی بهره برداری و تحویل مالک آن خواهد شد.

وی از تمامی افرادی که در تمامی لحظات بروز سیل و پس از آن در بازسازی مناطق سیل زده حضور فعال و موثر و چشمگیری داشتند قدردانی کرد و گفت که حل مشکلات سیل زدگان از جمله بازسازی و ساخت خانه‌های آسیب دیده جز با همفکری، همدلی و اتحاد آحاد مردم و مسئولین دستگاه های اجرایی امکان پذیر نبود.

رازجویان افزود: در حوادث سیل اخیر نقش نهادهایی همچون سپاه، ارتش، بسیج، قرارگاه‌های جهادی و ائمه جمعه و جماعات در سرعت بخشیدن به بازسازی هرچه زودتر مناطق سیل زده غیرقابل انکار بوده است.

مازندران نخستین نقطه در کشور بود که از ۲۶ اسفند ماه سال ۹۷ سیل ویرانگری را تجربه کرد، سیلی که بعدها نیمی از استان های کشور را درگیری خود نمود.

علاوه بر سیل و سیلاب اواخر اسفند، شهروندان مازنی فروردین ماه ۹۸ نیز بار دیگر در کنار میزبانی از گردشگران نوروزی شاهد جاری شدن سیل و سیلاب در مناطق مختلف بودند به گونه ای که در این دو مرحله ۱۳ شهرستان استان درگیر بحران شدند و برابر برآوردهای صورت گرفته بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف خسارت وارد شد.

برابر اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بر اثر سیل به بیش از ۶ هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شد که از این تعداد ۵ هزار و ۵۵۰ واحد نیازمند تعمیر و بازسازی بودند که تاکنون کار چهار هزار واحد پایان یافته و قرار است تا پایان تیر ماه بازسازی بقیه واحدها هم تمام شده و تحویل مالکان شود.

همچنین میزان خسارت سیل به ۶۷۰ واحد مسکونی در مازندران هم به حدی بود که کارشناسان آنها را به عنوان واحدهای خسارت دیده تخریبی معرفی کردند که کار ساخت آنها در حال پیگیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران روزهای پایانی خرداد ماه امسال اعلام کرده بود که کار آوار برداری ۳۰۰ واحد مسکونی تخریبی خاتمه یافته و عملیات ساخت ۲۵۰ واحد نیز شروع شد و در مراحل مختلف ساخت اعم از پی کنی تا اسکلت بندی قرار دارد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد