pakan1

امروز : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
راشدی نوری:

عدالت، تقوی و مصالح ملی در بررسی صلاحیت افراد رعایت شود

چالوس نیوز | حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری گفت: با تمام شدن بررسی صلاحیت کاندیداها در هیئت‌های اجرایی، کار هیئت‌های نظارت شروع شده که رعایت عدالت، تقوی و مصالح ملی در بررسی صلاحیت افراد بسیار مهم است.
عدالت، تقوی و مصالح ملی در بررسی صلاحیت افراد رعایت شود
جمعه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۲۲:۴۵ |
کد خبر : ۱۲۵ |
ایران

به گزارش چالوس نیوز ، امام جمعه صومعه سرا در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان که در مصلی برگزار شد با اشاره به فرازی از دعای مکارم‌الاخلاق امام سجاد(ع) که فرمود: «خدایا مرا با لباس پرهیزگاران بپوشان» اظهار کرد: مصادیق تقوا تنها به ویژگی‌های شخصی افراد محدود نمی‌شود بلکه در گسترش عدالت و فرونشاندن، آتشی که بین افراد جامعه بر می‌افروزند و آتش کینه و خصومت را میان افراد برانگیختن و آتش افروزی در مسائل سیاسی و جناحی نیز مصداق پیدا می‌کند.

امام جمعه صومعه‌سرا با تاکید به اینکه رعایت تقوا در مسائل سیاسی و اجتماعی ضروری است، افزود: ضعف و بی‌تدبیری و ناتوانی دستگاه اجرایی کشور در مقابله با مشکلات و در قضیه بنزین که می‌رفت به یک بحران وسیع در کشور منجر شود و حوادثی که به دنبال آن به وجود آمد باعث شد که برخی‌ها به تسویه حساب‌های جناحی بپردازند و از سقوط و کناره‌گیری دولت سخن به میان بیاورند که قطعا با مواضع رهبر معظم انقلاب و مصلحت نظام و کشور هیچگونه سازگاری ندارد و این حرف‌ها، زمزمه‌های دشمنان در بی‌دولت سازی کشور است.

وی گفت: آتش‌افروزی، تفرقه‌افکنی و برهم زدن آرامش مردم با برجسته کردن نقاط ضعف افراد و مسئولان و جریان‌های سیاسی نه تنها از التهاب مردم نمی‌کاهد بلکه امنیت کشور را دچار خطر و موجب سوءاستفاده دشمنان در کمین نشسته می‌کند و پای دشمنان را در ایجاد بحران بازتر می‌کند.

حجت‌الاسلام راشدی‌نوری تصریح کرد: همه مردم به‌خصوص جوانان انقلابی و نیروهای متدین و متعهد باید مراقب باشند که ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنند.

امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به انتخابات، مهمترین مسئله پیش‌روی مردم ایران، خاطرنشان کرد: با تمام شدن بررسی صلاحیت کاندیداها در هیئت‌های اجرایی، کار هیئت‌های نظارت شروع شده که رعایت عدالت، تقوی و مصالح ملی در بررسی صلاحیت افراد بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مراجع چهارگانه که از منابع بررسی صلاحیت‌هاست از آنجایی که مملکت نماینده‌ای در تراز انقلاب با شاخصه‌های تدین، تعهد، تخصص، تجربه، امانتداری و دلداگی به آرمان‌های شهدا و نظام مقدس اسلامی نیاز دارد، اظهار کرد: برای رعایت حقوق مردم و مصالح نظام و محروم نشدن داوطلب شایسته‌ای از حضور در این میدان و تضییع نشدن حقوق مردم و نظام لذا وظیفه هیئت‌های نظارت سنگین و از باب حق‌الناس مهم است.

حجت‌الاسلام راشدی‌نوری با تصریح اینکه دشمن به‌دنبال فضاسازی برای بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیئت نظارت و شورای نگهبان و در نتیجه کاهش مشارکت حداکثری در انتخابات است خاطرنشان کرد: مسئولیت هیئت‌های نظارت، دقت، صداقت و صلابت انقلابی و رعایت حق الناس مورد نظر مقام معظم رهبری و گزینش افرادی مومن، صالح، توانمند و انقلابی است.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید